< zpět

10.11.2017 - Na co si dát pozor, když vybíráte dioptrické brýle

Dioptrické brýle představují nedílnou součást života mnoha z nás. Nezáleží na tom, zda je nosíte kvůli tomu, že nevidíte na blízko, nebo naopak kvůli tomu, že máte problémy s viděním na dálku. Moderní dioptrické brýle dokážou podtrhnout rysy našeho obličeje, dotvoří naši image a za jejich nošení tak není sebemenší důvod se stydět. Chystáte-li se vybírat nové dioptrické brýle, určitě si přečtěte dnešní článek. Poradíme vám v něm, jakých chyb se při tomto úkolu vyvarovat.

·        Špatné dioptrické hodnoty

Pokud si vybíráte brýle na vlastní triko, pak si určitě dejte pozor, ať se nepřesáhnete a nevyberete si model se špatnými dioptrickými hodnotami. Zvláště pak v případě, kdy si budete nové brýle kupovat na internetu. U každých brýlí je jasně uvedeno, kolik mají dioptrií, takže snadno poznáte, které pro svou oční vadu potřebujete.

·        Nelichotivé obroučky

U brýlí nejvíce záleží na obroučkách, které jsou nejvíce vidět. Mnoho lidí nad jejich vzhledem moc nepřemýšlí a často sáhnou po prvním vyhovujícím modelu. A to je chyba jako vrata. Styl obrouček nových brýlí by vám měl sedět a tím nemáme na mysli jen pohodlí. Obroučky by měly odpovídat vašemu pohlaví, věku, případně i životnímu stylu.

·        Nevhodný tvar

Pokud jsou dioptrické brýle neodmyslitelnou součástí vaší image, pak byste si měli dát záležet, aby vám jednoduše slušely. O to se postarají nejen dobře zvolené obroučky, ale i samotný tvar brýlí. Ten byste si měli vybírat s ohledem na typ vašeho obličeje. Jedině tam vám brýle pomohou vyniknout.

·        Není všechno zlato…

Co se výběru nových dioptrických brýlí týče, jednou z dalších poměrně častých chyb je koukání na cenu. Lidé na sobě mnohdy šetří a vědomě si kupují levnější brýle, které ale nejsou tak kvalitní a mnohdy ani pohodlné. Nutno ale dodat, že ne vždy se lze spoléhat pouze na cenu - tedy ne vždy nutně znamená, že drahé brýle musí být zákonitě ty nejkvalitnější.

Copyright © 2018 Internetová lékárna online | Pilulka.com | Aktualizace 16.10.2018 | e-shop internetové lékárny - MK software