< zpět

18.1.2018 - Jak správně vybrat zdravotní obuv a nešlápnout vedle

Stále více lidí se zajímá o své zdraví, chtějí pro sebe udělat něco pozitivního a alespoň částečně napravit škody, které na nich zanechává moderní doba. V současné době jsme si totiž navykli na nejrůznější vymoženosti a technické vychytávky, které nám sice v některých ohledech usnadňují život, ale na druhou stranu i v mnohém škodí. Rozhodne-li se člověk udělat něco pro své zdraví, potažmo pro své tělo, začne zpravidla cvičit, zdravě jíst nebo se porozhlédne po zdravotní obuvi.

Ještě než narazíte na kámen úrazu…

Dospět k rozhodnutí, že potřebujete zdravotní obuv, protože vás bolí záda a ozývají se kolenní klouby či kyčle, je jedna věc. Jenže pak přijde zlom, kdy jste postaveni před širokou nabídku a vlastně nevíte, která alternativa je pro vás ta správná. Ještě než tedy narazíte na kámen úrazu, přečtěte si v dnešním článku, jak si zdravotní obuv vybrat správně a nešlápnout při svém výběru vedle.

·         Věrná kopie chodidla

Základním předpokladem správné zdravotní obuvi je schopnost věrně kopírovat každý vás krok. A tím nemáme na mysli, že bota půjde tam, kam vaše noha. Zkuste se někdy zaměřit na každý pohyb vašeho chodidla a rázem si všimnete, jak se při chůzi nejrůzněji ohýbá, především pak v oblasti prstů. Zdravotní obuv je navržena tak, aby tyto pohyby věrně kopírovala a dokonale se vám přizpůsobila. Pokud tohle bota nedokáže, hledejte jinde.

·         Dostatek místa

Další kritérium, kterého se při výběru zdravotní obuvi můžete držet, je prostor. Obecně platí, že vás bota na noze nesmí tlačit, což ví snad úplně každý. U zdravotní obuvi věnujte pozornost tomu, zda je tvar obuvi odpovídající tvaru vašeho chodidla a zda mu ponechává dostatečný prostor v přední části, tedy u prstů. Zdravotní obuv má zpravidla kulatou špičku, která je pro prsty naprosto ideální. 

Copyright © 2018 Internetová lékárna online | Pilulka.com | Aktualizace 16.10.2018 | e-shop internetové lékárny - MK software