|
Stále více lidí se zajímá o své zdraví, chtějí pro sebe udělat něco pozitivního a alespoň částečně napravit škody, které na nich zanechává moderní doba. V současné době jsme si totiž navykli na nejrůznější vymoženosti a technické vychytávky, které nám sice v některých ohledech usnadňují život, ale na druhou stranu i v mnohém škodí. Rozhodne-li se člověk udělat něco pro své zdraví, potažmo pro své tělo, začne zpravidla cvičit, zdravě jíst nebo se porozhlédne po zdravotní obuvi.
Dospět k rozhodnutí, že potřebujete zdravotní obuv, protože vás bolí záda a ozývají se kolenní klouby či kyčle, je jedna věc. Jenže pak přijde zlom, kdy jste postaveni před širokou nabídku a vlastně nevíte, která alternativa je pro vás ta správná. Ještě než tedy narazíte na kámen úrazu, přečtěte si v dnešním článku, jak si zdravotní obuv vybrat správně a nešlápnout při svém výběru vedle.
Základním předpokladem správné zdravotní obuvi je schopnost věrně kopírovat každý vás krok. A tím nemáme na mysli, že bota půjde tam, kam vaše noha. Zkuste se někdy zaměřit na každý pohyb vašeho chodidla a rázem si všimnete, jak se při chůzi nejrůzněji ohýbá, především pak v oblasti prstů. Zdravotní obuv je navržena tak, aby tyto pohyby věrně kopírovala a dokonale se vám přizpůsobila. Pokud tohle bota nedokáže, hledejte jinde.
Další kritérium, kterého se při výběru zdravotní obuvi můžete držet, je prostor. Obecně platí, že vás bota na noze nesmí tlačit, což ví snad úplně každý. U zdravotní obuvi věnujte pozornost tomu, zda je tvar obuvi odpovídající tvaru vašeho chodidla a zda mu ponechává dostatečný prostor v přední části, tedy u prstů. Zdravotní obuv má zpravidla kulatou špičku, která je pro prsty naprosto ideální.