< zpět

15.12.2017 - 3 důvody, proč je přírodní kosmetika nejlepší volba

Přírodní kosmetika je pojem, o který se v poslední době začíná zajímat stále více lidí. A to je rozhodně dobře, protože především ženy si bez pečující kosmetiky svůj život neumí představit a ve snaze udržet se déle mladé, krásné a zpevněné, používají nevhodné produkty. V dnešním článku se dozvíte, proč je přírodní kosmetika tou nejlepší volbou, za kterou vám vaše zdraví zaručeně poděkuje.

Důvod první: čistě přírodní složení

Jak již napovídá samotný název, přírodní kosmetika se může pyšnit čistě přírodním složením. V těchto produktech tak v žádném případě nenajdete přítomnost syntetických látek, umělých barviv ani látky ropného původu. Nehledejte ani parfemaci, která do přírodních produktů nepatří, stejně tak rakovinotvorné látky, jež jsou součástí celé řady nepřírodní kosmetiky. K výrobě přírodní kosmetiky se používají přírodní látky v podobě rostlinných extraktů, rostlinných olejů, vitamínů, esenciálních olejů, esenciálních mastných kyselin, minerálů nebo květové vody.

Důvod druhý: žádné vstřebávání látek do kůže

Zkusili jste se někdy zamyslet nad tím, co pro nás představuje kůže? Možná je to trochu podivná otázka, ale nebylo by na škodu si uvědomit, že kůže nepředstavuje jen největší orgán našeho těla, ale že je především naší neječí ochranou. Funguje totiž jako bariéra, která chrání naše tělo. Skrze kůži se ale veškeré látky dále vstřebávají do krevního oběhu, proto je důležití přemýšlet nad tím, co na svou kůži nanášíte. Přírodní kosmetika díky svému zdraví neškodnému složení, nezanáší tělo škodlivinami a nevnáší do krevního oběhu látky, které zdraví škodí.

Důvod třetí: ohleduplnost k životnímu prostředí

K používaní přírodní kosmetiky se přiklání i ochránci životního prostředí, kteří jsou toho názoru, že lidé, kteří dají přednost přírodní kosmetice, výrazně podporují udržitelnost životního prostředí. Nedochází totiž k používání chemických hnojiv, herbicidních či pesticidních postřiků, které přírodní složky likvidují.

Copyright © 2018 Internetová lékárna online | Pilulka.com | Aktualizace 16.10.2018 | e-shop internetové lékárny - MK software